Grupa Projekt

Grupa Projekt
Rodzaj muzyki:
Miasto:
Koszalin
Utworów:
11
Oglądany:
2488 razy
Założenie konta:
17 stycznia 2008
Ostatnia aktualizacja:
29 maja 2012
GRUPA PROJEKT powstała w Koszalinie i istnieje od lutego 2002 roku.
Liderem zespołu jest Robert Latocha - wokalista, gitarzysta oraz autor muzyki do większości utworów wykonywanych przez zespół. W zespole jest też Ewa Jachimowicz - na co dzień zawodowa skrzypaczka Filharmonii Koszalińskiej oraz Radek Moskal - gitarzysta basowy.
Pierwsze piosenki powstały do słów polskich poetów, Marka Sadowskiego oraz innych zaprzyjaźnionych z zespołem osób. Teksty piosenek pisze też perkusista - Darek Bendyk. On też, wcześniej jako student, a teraz już absolwent Wyższej Szkoły Filmowej w Łodzi, jest twórcą teledysków GRUPY PROJEKT.
Do tej pory zrealizowane zostały wideoklipy do utworów "Wyspy Szczęśliwe" (sł. K.I. Gałczyński, muz. Robert Latocha, „Everlasting” (sł. Steve McEwan, muz. Robert Latocha), „Dreams about Haven” (sł. Robert Latocha, muz. Robert Latocha) oraz „Zobacz stoję” (muz. Robert Latocha/Radek Moskal, sł. Darek Bendyk).
Premierowa emisja klipu „Wyspy Szczęśliwe” miała miejsce w programie informacyjnym „Teleexpress” - TVP1 (2003). Następnie obrazek ten można było zobaczyć w Multikinach w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, Szczecinie, Bydgoszczy, Katowicach i Krakowie podczas prezentacji odbywających się w ramach Festiwalu Wideoklipów Polskich Yach Film 2003.
Pod koniec 2003 roku Grupa Projekt z piosenką "Wyspy Szczęśliwe" wygrała konkurs, ogłoszony na stronie www.cytryna.pl, na utwór do słów K.I. Gałczyńskiego. Głosowali internauci. W związku z wygraną, piosenka znalazła się na składance "Mandarynka", wydanej przez Agencję Inicjatyw Artystycznych „Cytryna”/ POMATON EMI.
GRUPA PROJEKT prezentowała też swoją twórczość w programach: „Kawa czy herbata?” - TVP1 i Polonia (2003), „Fonograf” - TVP3 (2003) oraz w audycjach Polskiego Radia Koszalin i Szczecin (2002 -...).
W 2004 roku utwór „Everlasting” wraz z wideoklipem prezentowany był w ramach kolejnego Festiwalu Wideoklipów Polskich Yach Film (w 7 Multikinach, w dużych miastach w Polsce).
Od dłuższego czasu zespół obecny jest na największych portalach internetowych.

We wrześniu 2011 , po ośmiu latach działalności zespołu, ukazała się długo oczekiwana, debiutancka płyta GRUPY PROJEKT - „Pięknie jest”. Znalazło się na niej 11 piosenek i 2 teledyski: „Everlasting” oraz „Zobacz stoję”, klip promujący płytę.
Spośród wielu utworów, jakie zespół ma już w swoim dorobku, na płytę wybrano 11 piosenek. Są to zarówno nowe utwory – takie jak „Zobacz stoję”, „Cisza”, „Mglisty dzień”… jak i te, które Grupa Projekt wykonuje już na swoich koncertach od dobrych kilku lat, czyli „Everlasting”, „Namalowałem się”, wpadający w ucho kawałek „Boję się”, marszowy „Słowa”, czy grany na liryczną nutę „Lubię”. Jest to mieszanka pop-u, alternatywy i rocka. Gitarowym riffom często towarzyszą skrzypce.
Za stronę muzyczną odpowiada głównie lider zespołu Rober Latocha, ale pod niektórymi kompozycjami podpisują się dodatkowo Radek Moskal, Darek Bendyk, czy Ewa Jachimowicz. Warstwa tekstowa za to, to domena perkusisty Darka Bendyka. Swoją twórczością literacką zespół wspomógł też Marek Sadowski oraz Steve McEwan.
Wydawcą i producentem albumu jest Grupa Projekt Robert Latocha.


Płyta w formacie mp3 w sprzedaży: http://www.soundpark.pl/store/wykonawca/475
Wydawnictwo jest też w sprzedaży w sklepie internetowym Merlin.pl oraz w sklepach EMPiK, Media Markt i Saturn.
Kontakt z zespołem:
e-mail: info@grupaprojekt.pl
Mariola Marko - tel. 0 609 201 288

Recenzje:
„…Debiutancka płyta Grupy Projekt, dla wielbicieli "Wysp szczęśliwych" może być małym zaskoczeniem. Zamiast kolejnych poetyckich "re-interpretacji" w duchu Marka Grechuty, koszaliński kwartet uderza bowiem w mocne, rockowe tony. Tak jak w promującym album "Zobacz stoję", gdzie gęsta riffowa narracja kreuje ciekawy kontrapunkt dla smyczkowych pasaży. To obietnica poszukiwań z pogranicza britpopu i rocka progresywnego, ale też interesująca alternatywa np. dla fanów Comy. …” www.kulturaonline.pl


"Nie jest mi łatwo określić z czym mamy do czynienia na płycie "Pięknie jest". Częściowo odpowiada za to warstwa liryczna (większość tekstów napisana została przez poetów), a częściowo skrzypce, które są ważnym elementem tej całej układanki. To właśnie one robię tę różnicę, która nie pozwala mi nazwać Grupy Projekt typowym zespołem rockowym. Gdyby więc zabawić się w wymyślanie nazw i tworzenie nowych gatunków muzycznych, otrzymałby ode mnie etykietę "poetycki rock". Rozwijając dalej określenie: jest to gitarowe granie zahaczające o wiele nurtów w muzyce - od klasycznego rocka zaczynając, a na szantach (!) kończąc. Skojarzenia marynistyczne potęguje okładka, na której członkowie zespołu przechadzają się wzdłuż brzegu morza. Wyraźnie odczuć można również, że utwory skomponowane zostały przez sprawnych muzyków. Zdecydowany prym wiodą tu partie skrzypiec - zagrane w sposób ciekawy i oryginalny. To nie jest album, który wstrząśnie polskim rynkiem fonograficznym. Być może Grupa Projekt nie stanie się klasykiem, być może nie usłyszą o nich moje dzieci, jednak i tak, choć na chwilę, warto zatrzymać się przy "Pięknie jest". Odpalenie w swoim odtwarzaczu tych jedenastu utworów zawartych na krążku, to naprawdę ciekawy
pomysł na spędzenie wolnego czasu."
Artur Kasprzyk - Fabryka Zespołów
 • Redakcja Muzzo

  2008-05-28 10:54

  Witamy!

  Z przyjemnością informujemy, że redakcja serwisu Muzzo.pl wybrała Was Wykonawcą dnia.
  Z tego tytułu w dniu dzisiejszym Wasz profil prezentowany jest na stronie głównej serwisu.

  Gratulujemy profilu i życzymy dalszych sukcesów.

  Zespół redakcyjny serwisu Muzzo.pl

 • Mike N

  2008-03-04 17:58

  Witam!!!
  Wpadłem na świetny pomysł by zrobić forum o muzyce głownie to forum przeznaczyć dla uzytkowników portalu muzzo.
  Chce aby duzo osob sie tam rejestrowało by rozbudowac to forum.
  Mysle ze to jest bardzo dobry pomysł.Forum od dziś ruszyło.
  Jezeli chciałbys pokazac innym swoja muzyke jako tworzysz itp.albo chcesz sie zareklamowac....
  NIE ZASTANAWIAJ SIE TYLKO DO DZIELA TUTAJ www.muzzo.fora.pl
  POZDRO DjMicheal

 • Pawel Pyzik

  2008-03-02 12:28

  Gratuluje!Pozdrawiam i zapraszam na mój profil.

 • Male Kino

  2008-02-27 19:56

  ...pozdrawiam zespol i wasze marzenia tylko czemu po angielsku :) andrzej malekino

 • Robert Puchalski

  2008-02-24 15:05

  Serdecznie Witam!!!
  Jest możliwość prezentacji utworów na antenie radia.Również jest
  możliwość zrobienia radiowego wywiadu.Proszę o przesłanie płytek(mogą
  być single) dlaczego mówię o płytkach gdyż w radio robię zawsze
  konkurs dla słuchaczy a nagrodą są płytki zespołu(ilość płyt jest
  zależna od zespołu)oczywiście jedna płytka dla mnie.Jest jeszcze
  mozliwość pozyskania bardzo sympatycznej sali prób.Odnośnie sali prób
  pełne informacje na stronie:

  www.yellowspring.pl

  Również może być materiał w postaci Mp-3(tylko tutaj materiał musi być
  opisany,nazwa zespołu,wykonawcy jak i tytuły utworów)bez tego ani róż.

  Proszę o wysyłkę płyt na adres:

  Robert Puchalski
  zam.ul.Czumy 14 A m 15 (PAMIĘTAJ DOPISAĆ PRZY ADRESIE AAAAAA)
  01-355 Warszawa

  Kontakt:
  kom.0 501 546 291 lub:
  kom.0 511 774 646
  meil:puchal.ys@gmail.com

  POZDRAWIAM!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • __UnderGround Fly__

  2008-02-22 20:33

  Bardzo dobre wykonanie! Powodzenia!

  UnderGround Fly

 • sublim

  2008-02-22 16:08

  Gratulujemy muzyki i życzymy powodzenia.

  SUBLIM.

 • The Foo

  2008-02-22 10:46

  Fajne kawałki...życzymy powodzenia i zapraszamy do przesłuchania i ocenienia The Foo pozdro.

 • zenek

  2008-02-17 15:20

  Ciekawie, sympatycznie, miło się słucha. świetny pomysł ze skrzypcami, dodaje to Wam wiele uroku. Tylko więcej po polsku :)

 • MALEKINOJAREK

  2008-01-25 13:12

  gratulacje /dobre pomysly/pozdrawiam/jarek/male kino/zywiec/